Nr 4 (211) / 2021
Liczba stron: 241
Piotr Dobrowolski
Informacje o przypadkach przemocy, molestowania i innych niegodnych zachowaniach w środowisku kultury są we współczesnej Polsce źródłem nadziei dla wielu osób spotykających się z podobnymi praktykami. Wreszcie głośno mówi się o tym, co zbyt długo było przemilczane. Nadal jednak nie udało się nam wypracować skutecznych mechanizmów zapobiegania nadużyciom, chroniących ofiary oraz dających nadzieję na sprawiedliwość i zadośćuczynienie.
Aleksandra Krukowska, Maciej Duda
Dzięki zamieszczonym w tym bloku tekstom staliśmy się obiektami refleksji, odsłoniliśmy siebie, własne obserwacje i projekcje. Mówimy i piszemy o sobie, ale w zapisanych konceptach, myślach, sytuacjach, w kształtujących je emocjach i lękach przejrzeć może się każda czytelniczka i każdy czytelnik.
Aleksandra Skowrońska, Przemysław Degórski
Humanistyka jest w procesie ciągłej aktualizacji, rozbudowuje się poprzez dostrzeganie pomijanych dotychczas obszarów badawczych i korzystanie z niezachodnich modeli wytwarzania wiedzy. Jednocześnie coraz częściej zwraca się ku przeróżnym formom materii i cielesności, dzięki czemu manifestuje własne działanie w praktyce.