Gosia Bartosik ŻYRAFA ZDECHLA, 2018
ZDECHŁA ŻYRAFA. Umarła żyrafa w poznańskim zoo. Zaczęła pękać od przepełnienia żołądka ludzką głupotą.

Lato w Poznaniu – część II

Druga – i ostatnia część podsumowania lata w rysunkach Gosi Bartosik.

 

CHORĄGIEWKA JEDYNEGO TRAMWAJARZA

Oto opowieść o zbuntowanej jednostce podążającej wiernie za głosem serca, o świadomości i o wolnym wyborze. Każdy pasażer podróżujący z tym pięknym motorniczym może potwierdzić, że trasa przebiegała w pełni sprawnie, błogo, miło i przyjemnie. Prosimy o pozostawienie chorągiewki na lokomotywie.

 

PRIDE WEEK

Przez Poznań przepełzła, jak ślimak o tęczowym śluzie, ogromna liczba wesołych ludzi, których szczęście nie rysowało się tylko w szerokich uśmiech, ale tę radość mieli wymalowaną na twarzach i ciałach. Tak migoczące w cekinach i brokacie sporadyczne krople deszczu i przywołane euforycznymi krzykami słońce – wytrysnęło tęczę. I świat stał się piękny.

 

WARSZTATY ANALNE

 

ASSHOLE

Chciałabym trochę opowiedzieć o erotyce analnej, o pupie, odbycie, anusie, o życiu może w jakimś radio?

 

SKALPY

Udostępnij – jakieś dziecko zgubiło buciki.
 Obuwie ostatnio widziane na ogrodzeniu jednego z poznańskich kościołów.

 

FINAŁ KRAINY OLIMPIA

Odbywające się w Krainie Olimpia kosmiczno-teatralne warsztaty zakończyły wakacje eksplozją w postaci finałowego mappingu. Projekt łączący pokolenia.

 

SŁOŃCE PIEKŁO

SŁONECZKO: I jak tam? Pytam. 
Oj jeszcze zatęsknicie...

To nie jest kraj dla starych osób LGBT+
16 lipca 2019

To nie jest kraj dla starych osób LGBT+

Początek lipca w Poznaniu upłynął pod znakiem tęczy, równości, pełnego kolorów marszu, radosnych wydarzeń i krytycznych rozmów o sytuacji osób LGBT+ w Polsce. Swoją cegiełkę do celebracji równości dołożyła również Scena Robocza poprzez wydarzenia organizowane pod wspólną nazwą „Sąsiedztwo”...

Interwał Pokoju   |   Die-in. Wymieramy
03 lipca 2019

Interwał Pokoju | Die-in. Wymieramy

Materiał filmowy z wydarzeń w ramach Interwału Pokoju podczas Malta Festival Poznań 2019: plenerowego spektaklu Marty Jalowskiej i Die-In. Wymieramy – Poznań! organizowanego przez Extinction Rebellion Poznań i Generator Malta, które miały miejsce 28 czerwca 2019 na poznańskiej Cytadeli pod Dzwonem pokoju i przyjaźni między istotami...