Gosia Bartosik ŻYRAFA ZDECHLA, 2018
ZDECHŁA ŻYRAFA. Umarła żyrafa w poznańskim zoo. Zaczęła pękać od przepełnienia żołądka ludzką głupotą.

Lato w Poznaniu – część II

Druga – i ostatnia część podsumowania lata w rysunkach Gosi Bartosik.

 

CHORĄGIEWKA JEDYNEGO TRAMWAJARZA

Oto opowieść o zbuntowanej jednostce podążającej wiernie za głosem serca, o świadomości i o wolnym wyborze. Każdy pasażer podróżujący z tym pięknym motorniczym może potwierdzić, że trasa przebiegała w pełni sprawnie, błogo, miło i przyjemnie. Prosimy o pozostawienie chorągiewki na lokomotywie.

 

PRIDE WEEK

Przez Poznań przepełzła, jak ślimak o tęczowym śluzie, ogromna liczba wesołych ludzi, których szczęście nie rysowało się tylko w szerokich uśmiech, ale tę radość mieli wymalowaną na twarzach i ciałach. Tak migoczące w cekinach i brokacie sporadyczne krople deszczu i przywołane euforycznymi krzykami słońce – wytrysnęło tęczę. I świat stał się piękny.

 

WARSZTATY ANALNE

 

ASSHOLE

Chciałabym trochę opowiedzieć o erotyce analnej, o pupie, odbycie, anusie, o życiu może w jakimś radio?

 

SKALPY

Udostępnij – jakieś dziecko zgubiło buciki.
 Obuwie ostatnio widziane na ogrodzeniu jednego z poznańskich kościołów.

 

FINAŁ KRAINY OLIMPIA

Odbywające się w Krainie Olimpia kosmiczno-teatralne warsztaty zakończyły wakacje eksplozją w postaci finałowego mappingu. Projekt łączący pokolenia.

 

SŁOŃCE PIEKŁO

SŁONECZKO: I jak tam? Pytam. 
Oj jeszcze zatęsknicie...

Tu
24 stycznia 2020

Tu

Niewygodne słówko; zwłaszcza dla tych, którzy domagają się sztuki odwracającej uwagę od rzeczywistości […]. Trzeba o tym wiedzieć, by zrozumieć, dlaczego cenzura z całego spektaklu T8D wycięła tylko to jedno słówko w tytule „Musimy poprzestać na tym, co tu nazwano rajem na ziemi…...

Komeda at home
18 grudnia 2019

Komeda at home

Podczas występu Oles Brothers Trio […] [p]odział na scenę i widownię wyraźnie się zacierał – i nie chodzi tym razem o metafory, a o pewnego rodzaju doznanie wzrokowe. Zasłuchanie przyjmuje zatem wymiar kolektywny, a każdy zasłuchany zyskuje pewność uczestnictwa w zbiorowym wydarzeniu...