Nr 5/2021 Na moment

STAN WYJĄTKOWY: o ekonomii feministycznej i alternatywach po pandemii

Katarzyna Czarnota
Społeczeństwo Podcasty Cykl

Katarzyna Czarnota rozmawia z dr Zofią Łapniewską (ekonomistką w Instytucie Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego, współautorką manifestu „Regeneracja zamiast tarczy”) oraz Przemysławem Wielgoszem (redaktorem polskiej edycji „Le Monde Diplomatique”, autorem książki „Witajcie w cięższych czasach”). W dyskusji proponują patrzenie na kryzys jako na moment wyboru. Rozmawiają więc o ekonomii z perspektywy feministycznej i możliwych alternatywach tworzonych w oparciu o wspólnotowość i programy społecznej i ekonomicznej regeneracji.

 

#NumerDlaMarianki

Trudno wyobrazić sobie Poznań bez literatury, ale jeszcze trudniej wyobrazić sobie literaturę w Poznaniu bez Marianny Jaworskiej. Marianka to jednak nie tylko niesamowita profesjonalistka i współtwórczyni wszelakich wydarzeń. To też po prostu wspaniała towarzyszka (nie)literackich rozmów – głos zawsze szczery i życzliwy, choć nie zawsze łagodny (ile to razy stawiani byliśmy przez nią do pionu!). Osoba zawsze pomocna – od codziennych drobiazgów po rzeczy mniej drobiazgowe.
Teraz siły się odwróciły. Kłopoty zdrowotne Marianny stwarzają okazję, by tym razem pomóc jej. Dlatego przyjaciele i przyjaciółki, znajome i znajomi Marianny skrzyknęli się, by niniejszy numer zadedykować tej, która wytrwale i dzielnie wraca do zdrowia. Honoraria związane z powstaniem numeru przekazane zostaną na zbiórkę, która ten powrót ułatwi. Jeśli ktoś chciałby do nas dołączyć, to może zrobić to tutaj: https://rehabilitacjaopole.pl/subkonta/pl/aboutus/view/533

Marianko – trzymaj się!