Tomasz Bombrych

– (ur. 1986) absolwent historii i filologii polskiej UAM.

Inne teksty tego autora:
Wokół nagrody Kościelskich
13 października 2011

Wokół nagrody Kościelskich

W miniony weekend, 8 października, w wielkopolskim Miłosławiu przyznana została Nagroda Kościelskich. Laur zwycięstwa (oraz czek na 7 tysięcy franków szwajcarskich) w tym roku trafił do Andrzeja Franaszka za obszerną biografię Czesława Miłosza.

Inny Krajewski?
11 lutego 2011

Inny Krajewski?

Na gruncie polskiej literatury kryminalnej niekwestionowanym zwycięzcą ostatnich lat jest Marek Krajewski. Jego cykl z Breslau w tytule i Mockiem w fabule okrzyknięto literackim wydarzeniem, co oczywiście znalazło przełożenie na bardziej wymierne (i policzalne) środki.

Spragniony wiedzy znajdzie oazę
03 lutego 2011

Spragniony wiedzy znajdzie oazę

„Czy odwiedziłeś już grób słynnego rabina Akivy Egera? Świętowałeś szabat przy Stawnej 10? A czy wiesz, że żeby zobaczyć Golema wcale nie trzeba jechać do Pragi?” Tymi słowami organizatorzy (Hufiec Poznań „Siódemka”) zachęcali do wzięcia udziału w grze miejskiej: „Pojzn! Tej! Śladami poznańskich Żydów”, obchodzonej w ramach XIV Dni Judaizmu...

Gdzie się podział Kornaga z tamtych lat?
27 stycznia 2011

Gdzie się podział Kornaga z tamtych lat?

Życie singla w Warszawie nie jest łatwe. Oj, nie. Czyha tu wiele niebezpieczeństw: geje, narkotyki, niespodziewane ciąże, samce niezaspokojone. „Single +”, najnowsza pozycja Dawida Kornagi, stara się zdiagnozować owe zagrożenia na konkretnych przykładach.