Sylwia Czubała

– (ur. 1987) absolwentka Wydziału Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (2011), studentka Wydziału Komunikacji Multimedialnej specjalność Intermedia, stypendystka MKiDN (2009/2010), publikuje teksty o sztuce. Zainteresowania badawcze: działania performatywne, sztuka video, dokumentacja sztuki współczesnej, edukacja artystyczna. W pracy twórczej posługuje się wieloma mediami.

Inne teksty tego autora:
Bez strachu, ale z rozwagą
09 lutego 2012

Bez strachu, ale z rozwagą

Najnowsza wystawa Doroty Nieznalskiej, „196 k.k.” w poznańskiej Galerii Ego prezentuje prace artystki powstałe w latach 2010–2011, a jej główny punkt stanowi film pod tym samym tytułem.
Pułapki dzieciństwa
29 sierpnia 2011

Pułapki dzieciństwa

Pomieszczenia krakowskiego Bunkra Sztuki wypełniły dwie korespondujące ze sobą wystawy: „Pocałuj mnie w pierścionek” Bogusława Bachorczyka oraz „Panorama” Katarzyny Krakowiak. Obie prezentacje spotykały się w obszarze tematyki twórczych rozważań...

Pawilon otwarty!
22 czerwca 2011

Pawilon otwarty!

Pawilon Nowej Gazowni może stać się dla Poznania świetną alternatywą, zarówno dla chętnych do spotkań z kulturą, jak i artystów poszukujących przestrzeni do pracy twórczej i wystawienniczej...

Słowa stają się nieadekwatne*
16 maja 2011

Słowa stają się nieadekwatne*

Ważnym elementem prac Jenny Holzer jest spełniające rolę „atramentu” światło. Teksty „pisane” światłem mają tę właściwość, że są niematerialne, efemeryczne. Pojawiają się na murach i historycznych budynkach, rozświetlają tafle wód miejskich i oceanicznych po to, by za chwilę zniknąć z obszaru widzenia.

Powieść ilustrowana
18 marca 2011

Powieść ilustrowana

Prezentacje – laudacje, benefisy i inne formy dziękczynno-pochwalne roztaczają nad sobą niepokojącą aurę. Aurę bezdyskusyjnej świętości, która już nie tylko onieśmiela, ale denerwuje i krępuje zdolności widza do samodzielnej interpretacji i indywidualnego odbioru.