Anna Rogulska

– studentka. Na anglistyce interesuje się językoznawstwem, na polonistyce literaturoznawstwem, na co dzień i w kole naukowym – przekładem. Od święta oswaja hiperteksty dla wydawnictwa Ha!art. Miłośniczka teatru i pociągów do Krakowa.

Inne teksty tego autora:
Dziś wszystko nam wolno
28 marca 2013

Dziś wszystko nam wolno

Z okazji swoich dwudziestych urodzin Teatr Porywacze Ciał przygotował spektakl „Singles”, który nie jest niczym, czego można się było spodziewać po tytule, ale za to wszystkim, czego się można spodziewać po Porywaczach Ciał.

Ciasne „Wnętrza”
13 marca 2013

Ciasne „Wnętrza”

Allenowskie „Wnętrza” wydają się idealne do realizacji teatralnej nie tylko ze względu na treść – to dramat psychologiczny z ograniczoną dynamiką akcji – ale przede wszystkim z uwagi na formę – surową, plastyczną, minimalistyczną.

Skandal bez skandalu
12 lutego 2013

Skandal bez skandalu

Michał Zadara zdecydował się tym razem poruszyć temat współczesnej religii, a jako pretekst posłużyły mu dwie niezwykle dyskusyjne postacie – Klaus Kinski i Jezus Chrystus. W Polsce mesjanizmu mamy pod dostatkiem i choćbyśmy chcieli, nie potrafimy się od niego uwolnić, więc już sam tytuł spektaklu – „Jezus Chrystus Zbawiciel” powinien elektryzować publiczność.

Dobrze wykorzystane fundusze europejskie
18 grudnia 2012

Dobrze wykorzystane fundusze europejskie

W Krakowie wydarzył się cud – do Teatru Starego uderzają tłumy, widownię wypełnia wybuchająca co chwila śmiechem rozentuzjazmowana publiczność, a po spektaklu aktorzy bisują. Przyczyną zamieszania jest adaptacja młodej polskiej prozy, znanej głównie z tego, że czytać się jej na co dzień właściwie nie da, a zachwycają się nią co najwyżej krytycy i hipsterzy.

Przychodzi widz do teatru, a tu Pudelek
04 października 2012

Przychodzi widz do teatru, a tu Pudelek

Przychodzi widz na otwarcie sezonu w Teatrze Nowym – przychodzi na obcasach, w marynarce, stęskniony wakacyjną rozłąką z Melpomene. Zasiada wśród innych eleganckich pań i panów, a po podniesieniu kurtyny… zaczyna się zastanawiać, czy aby na pewno przed wyjściem z domu wyłączył telewizor.

Postgutenbergowskie księgi różności
23 stycznia 2012

Postgutenbergowskie księgi różności

Publikacja „Michael Joyce. Polski pisarz” pod redakcją Mariusza Pisarskiego jest ukoronowaniem starań Korporacji Ha!Art, dzięki którym polski czytelnik poznał tak niszowe do tej pory zjawisko literackie, jakim jest powieść hipertekstowa...

Zmagania z Maltą
18 lipca 2011

Zmagania z Maltą

Zmierzyłam się z Maltą. Idiom „Wykluczeni” groził, że pokaże widzowi jego własne wykluczenie, stawiając sobie jednocześnie ambitny cel niewykluczania nikogo.
My, herosi i heroiny
19 kwietnia 2011

My, herosi i heroiny

Tegoroczne Spotkania Teatralne „Bliscy nieznajomi” przez tydzień przetrząsały Poznań w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania o status herosów i heroin.
Zamykanie granic
11 marca 2011

Zamykanie granic

Publiczność „Portierni” – spektaklu, który przeprowadza widza przez swoistą ceremonię segregacji – selekcję przechodzi bez problemu.
Złowieszczy śmiech Boga
07 marca 2011

Złowieszczy śmiech Boga

Na przekór tendencjom współczesnej sceny teatralnej Paweł Szkotak zaprezentował w poznańskim Teatrze Polskim spektakl kostiumowy, który łącząc teatr dramatyczny z operą, przeniósł publiczność do XVIII-wiecznego Wiednia...